Ohita navigaatio

31.5.2023

Uunituore raportti Time to Act: Two Years On

Kaksi vuotta uraauurtavan Time to Act -raportin jälkeen, British Council tilasi On the Move -verkostolta seurantaraportin, jossa tarkastellaan lähemmin vammaisten taiteilijoiden ja yleisöjen epätasa-arvoon vaikuttavia kulttuurialan tiedon puutteita. Raportissa käsitellään saavutettavuutta, inkluusiota, kansainvälistä liikkuvuutta ja vammaisten taiteilijoiden urakehitystä eurooppalaisella esittävän taiteen alalla, sekä edistysaskeleita joita on tapahtunut muutaman viime vuoden aikana.

Raportin tiivistelmä on saatavilla kansainvälisillä viittomilla, englanniksi, ranskaksi, italiaksi, puolaksi ja espanjaksi. Englanninkielisen tiivistelmän voi myös kuunnella. 

Lisätietoja ja raportti:

Time to Act: Two Years On, Data-led insights on Performing Arts and Disability in Europe (siirryt sivustolle disabilityartsinternational.org)

 
Siirry sivun alkuun
  • jaa: Facebook
  • jaa: Twitter
  • jaa: Linkedin